gaz de ist

Grupul ExxonMobil se retrage din Polonia, unde nu a găsit un flux comercial de gaz de şist

Grupul petrolifer şi gazeifer american ExxonMobil a hotărât să se retragă din Polonia, unde a explorat zăcăminte de gaze de şist dar nu a găsit cantităţi care să fie exploatate în scopuri comerciale, a anunţat cotidianul Gazeta Wyborcza în ediţia de sâmbătă.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da