guinea

Guinea a declarat epidemie de Ebola

Guinea a declarat epidemie de Ebola. Guvernul a transmis că trei persoane au murit în ultimele zile, iar alte patru sunt infectate, potrivit AP. Virusul, apărut în 2013, nu a mai făcut victime din 2016. ”Noi, guineenii, ne luptăm cu pandemia de COVID-19, iar acum cu Ebola, va fi un adevărat dezastru”, spune Ba DIawo, […]
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da