Iranul acuză România că a participat la „agresiunea” împotriva sa. Mesajul transmis de Ministerul de Externe de la Teheran
09:05
Ministerul de Externe al Iranului a lansat acuzații la adresa României și a altor state membre NATO, susținând că acestea au participat la ceea ce Teheranul numește „agresiunea americano-israeliană” împotriva Republicii Islamice.