oder

Tone de peşti morţi în râul Oder, la graniţa dintre Germania şi Polonia. Autorităţile investighează o posibilă contaminare

Tone de peşti morţi au fost scoase din râul Oder, care curge de-a lungul unei părţi a graniţei Poloniei cu Germania, în timp ce oficialii din domeniu au avertizat oamenii să nu intre în râu, iar guvernul polonez s-a angajat să investigheze posibila contaminare.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da