orizaba

First Romanian Reaching Mount Everest Wants To Conquer Highest Mexican Peak

Teodor Tulpan, the first Romanian citizen who reached the top of Mount Everest in 2003, will leave on a new expedition, whose purpose is to climb to the highest Mexican mountaintop, the Orizaba Peak.

Primul român care a ajuns pe Everest pleacă într-o nouă expediţie

Primul român care a ajuns pe Everest, aplinistul sibian Teodor Tulpan, va pleca într-o nouă expediţie, în care va încerca să cucerească cel mai înalt vârf mexican, Vârful Orizaba.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da