Primarul din Şimand a semnat statele de plată pentru profesorii pe care îi acuza de „debandadă”
14:26, 14 Iun. 2011
Primarul comunei arădene Şimand, Ioan Şimon, a semnat, marţi, statele de plată a salariilor pentru dascălii şcolii generale din localitate, după ce săptămâna trecută îi acuza pe profesori de "debandadă" şi afirma că nu le va plăti salariile până când nu va fi schimbat directorul unităţii şcolare.