program de ore remedial

Cîmpeanu recunoaşte că recuperarea orelor pierdute s-a făcut în mică măsură. „Să facem tot posibilul să avem şcoală cu prezenţă fizică”

Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a spus că în luna de vârf a pandemiei de COVID-19 au fost 246.000 de elevi înscrişi în programul de ore remedial, însă recunoaşte că recuperarea s-a făcut „într-o măsură mică”.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da