reziduuri

Pânza freatică dintr-un sat din Timiş, contaminată cu reziduuri petroliere

Apa dintr-un sat din judeţul Timiş a fost declarată improprie pentru consum, după ce s-a constatat că pânza freatică este poluată cu reziduuri petroliere, reprezentanţii ISU Banat trimiţând, vineri, două autospeciale încărcate cu apă potabilă, care va fi împărţită celor 70 de localnici.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da