socitate

Ambasadorul SUA: Mulţi români se tem şi acum să înfrunte elita născută din cenuşa anului 1989

Ambasadorul SUA, Mark Gitenstein, a declarat că tranziţia a presupus ca România să se debaraseze şi de o mentalitate dominată de frică, iar în prezent mulţi români se tem să înfrunte elita născută din cenuşa anului 1989, cu legături cu fostul regim şi Securitatea.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da