spital capitala

Spitalul Sf. Pantelimon rămâne fără medici ATI: Risc major de a nu putea asigura asistenţa medicală

Reprezentanţii Spitalului Clinic de Urgenţă „Sfântul Pantelimon” cer sprijinul Ministerului Sănătăţii, al Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă (DSU) de a redirecţiona pacienţii critici către alte spitale, întrucât unitatea rămâne cu 4 medici de terapie intensivă.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da