troac

Deputatul Miron Ignat: Am spus că românii făceau baie în copaie sau albie, nu troacă; s-a interpretat greşit

Deputatul Miron Ignat a precizat, luni, că în interviul acordat unei publicaţii ruse a afirmat că românii făceau baie în copaie sau în albie, el menţionând că nu a folosit termenul „troacă”, referirile din presă în acest sens fiind rezultatul unei interpretări greşite.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da