Recomandările medicilor: Nu staţi mult în ger, cardiacii şi cei cu suferinţe respiratorii să evite deplasările
14:01, 03 Ian. 2016
Oamenii sunt sfătuiţi ca în aceste zile geroase să nu stea mult afară fără o îmbrăcăminte adecvată, iar cei cu suferinţe cardiace şi respiratorii să evite deplasările şi să respecte cu stricteţe recomandările medicilor, transmite Serviciul de Ambulanţă Bucureşti - Ilfov (SABI).