Piedone: Acum este "ultimul tren" în care PC poate să fie "pe picioarele lui"

Primarul sectorului 4 Cristian Popescu Piedone a declarat, duminică, la Congres, că acum este "ultimul tren" în care PC poate să fie pe "picioarele lui" şi să nu mai fie la "remorca" nimănui la alegeri.

Piedone: Acum este "ultimul tren" în care PC poate să fie "pe picioarele lui" (Imagine: Bogdan Stamatin/Mediafax Foto)

"Dacă nu conştientizăm că este ultimul tren în care PC să fie pe picioarele lui şi să nu mai fim la remorca nimănui la alegeri, putem pleca acasă", a afirmat Piedone.

El a arătat că prezenţa numeroasă la Congres arată că PC este un "partid care există". "De ce nu putem naibi să trecem de acest prag blestemat de 5%, dacă existăm!", a adăugat Piedone.

Piedone este singurul candidat la postul de prim-vicepreşedinte al partidului, care va fi ales de Consiliul Naţional.

După intervenţia mai multor lideri judeţeni ai PC, delegaţii la Congres au început, la această oră, să voteze noul preşedinte al partidului, secretarul general şi membrii Consiliului Naţional.

Pentru funcţia de preşedinte sunt doi candidaţi: Daniel Constantin şi Petre Mărginean, iar pentru funcţia de secretar general un singur candidat: Codruţ Şereş, actualul secretar general.



comentează şi tu Momentan sunt 0 comentarii
Taguri:
PC ,
PIEDONE ,
congres pc ,
funcţie pc ,
candidatură pc ,
piedone congres pc
COMENTARII

Nu exista comentarii

COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa