Astra Giurgiu şi CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat sâmbătă, în etapa a 24-a din Liga 1.

Astra Giurgiu - CFR Cluj, scor 2-2, în Liga 1. Boldrin a egalat în prelungirile meciului (Imagine: Ciprian Sterian/Mediafax Foto)

Au marcat: Boldrin 63', 90+3' - Juan Carlos Ruiz 38', Victor Bruno 56'.

0-1: Juan Carlos Ruiz a şutat la colţul lung, din marginea careului.

0-2: Juan Carlos Ruiz a centrat în faţa porţii, după o cursă pe partea dreaptă, iar Victor Bruno a dublat avantajul celor de la CFR Cluj.

1-2: Boldrin a redus diferenţa, cu un şut pe jos, scăpat printre picioare de portarul CFR-ului, Traian Marc.

2-2: Boldrin a egalat din marginea careului mic.

Astra Giurgiu: Lung Jr. - Queiros (Florea 58'), Găman, Oros, Junior Morais - Lovin (Boudjemaa 46'), Seto (Ioniţă 84'), Boldrin - Enache, D. Niculae, William de Amorim.

CFR Cluj: Marc - Coelho, Larie, Mureşan, Camora - Gomelt, Ruiz (Nascimento 77'), Petrucci - Jakolis (Păun 67'), C. Lopez, V. Bruno (Nouvier 71').

Cartonaşe galbene: Oros 43', Junior Morais 61', Florea 76', Enache 89' / Gomelt 47', Lopez 49', Jakolis 54', Coelho 65'.

Arbitri: Lucian Rusandu, Vladimir Urzică, Marius Nicoară, rezervă: Andrei Antonie

Observatori: Irina Mîrţ, Constantin Stătescu.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »