CFR Cluj câştigă Cupa României la loviturile de departajare, contra lui Dinamo

CFR Cluj a câştigat Cupa României după ce a învins Dinamo cu 7-6 după loviturile de departajare. Clujenii au fost conduşi cu 2-0 în prima repriză, dar au reuşit să întoarcă soarta partidei în repriza secundă, pentru a obţine în final victoria la loviturile de la 11 metri.

4978 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj câştigă Cupa României la loviturile de departajare, contra lui Dinamo

Minutul 120 - Se încheie prelungirile! Vom avea lovituri de departajare

Minutul 119 - Marc reia cu capul după o lovitură liberă, CFR scapă din nou fără gol

Minutul 118 - Bizonul trage şi el, dar balonul trece paralel cu poarta

Minutul 117 - Bară pentru Dinamo! Lazăr şutează foarte bine din unghi, dar are ghinion

Minutul 108 - Ocazie mare pentru Dinamo! Nedelcearu scapă singur cu portarul, dar trage slab, în acesta

Se încheie prima repriză de prelungiri fără faze notabile de poartă

Încep prelungirile

Minutul 90+5 - Se încheie timpul regulamentar de joc. Vom avea prelungiri!

Minutul 89 - CFR Cluj egalează! Cristian Lopez marchează cu o lovitură de cap

Minutul 88 - Dinamo a ţinut mingea departe de careul propriu în ultimele momente

Minutul 83 - Bicfalvi şutează într-una dintre rarele incursiuni dinamoviste de acum în careul advers

Minutul 80 - Dinamo se apără eroic. "Roş-albii" au cedat de minute bune posesia

Minutul 61 - Bară pentru CFR Cluj! Camorra bate foarte bine o lovitură liberă de la 20 de metri, Dinamo are noroc

Minutul 53 - CFR scapă fără gol după şuturi în lanţ ale lui Gnohere şi Rotariu

Minutul 47 - CFR Cluj reduce din handicap, printr-un şut de la distanţă al lui Ruiz. Cerniauskas scapă mingea printre degete în poartă

Minutul 23 - Gnohere deschide scorul din penalty şi îi dedică golul lui Ekeng

Minutul 22 - Penalty pentru Dinamo la un fault asupra lui Gnohere!

Minutul 18 - Ocazie mare pentru CFR Cluj! Bud trece pe lângă o minge care putea însemna 1-0 pentru CFR Cluj. O centrare de pe partea dreaptă l-a depăşit pe Cerniauskas, iar Bud se afla cu poarta goală dacă reuşea să agaţe mingea

Minutul 14 - Jocul se opreşte temporar în minutul 14, în memoria fostului purtător al tricoului cu numărul 14 de la Dinamo, regratatul Patrick Ekeng

Minutul 10 - Prima ocazie a partidei! Anton şutează periculos de la marginea careului, balonul trece puţin pe lângă poarta lui Marc