CSMS Iaşi - CFR Cluj, scor 2-1, în Liga I

Formaţia CSMS Iaşi a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 20.

258 afișări
Imaginea articolului CSMS Iaşi - CFR Cluj, scor 2-1, în Liga I

Andrei Tînc (Imagine: Dan Tautan/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Golubovici '24 (penalti) şi Enescu '38 pentru CSMS Iaşi, respectiv Larie '78 (penalti) pentru CFR Cluj.

De la CFR Cluj a fost eliminat portarul Mihai Mincă în minutul 20, pentru o intervenţie la Golubovici.

1-0: Golubovici a transformat un penalti acordat pentru faultul lui Mincă la Golubovici.

2-0: Enescu a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un şut din afara careului.

2-1: Larie a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Mihalache la Guima.

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ţigănaşu - Enescu, Mitic - Viveiros (Ciucă '83), Grigorie (Creţu '66), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - Petrucci, Mureşan - Tiago Lopes, Negruţ (Marc '23), Păun (Voiculeţ '46) - Beleck (Guima '46). Antrenor: Francisc Dican.

Cartonaşe galbene: Bole '3, Grahovac '78 / Tiago Lopes '59, Guima '69, Mureşan '82

Cartonaş roşu: Mincă '20

Arbitri: Cătălin Popa - Marius Nicoară, Adrian Popescu - Marian Barbu

Observatori: Constantin Stefan, Bogdan Buhuş.