Dinamo a câştigat al treilea amical din stagiul din Italia

Formaţia Dinamo a învins, miercuri, cu scorul de 3-1, echipa elveţiană FC Chiasso, în al treilea meci al stagiului de pregătire din Italia, informează site-ul oficial al clubului dinamovist.

334 afișări
Imaginea articolului Dinamo a câştigat al treilea amical din stagiul din Italia

Dinamo a câştigat al treilea amical din stagiul din Italia (Imagine: Alexandru Hojda/Mediafax Foto)

Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Ionuţ Şerban (10), Dorin Rotariu (24) şi Cosmin Matei (44). Marius Alexe a ratat un penalti în minutul 20 al meciului.

Antrenorul Mircea Rednic a trimis în teren următorii jucători: I. Popescu - Feussi, A. Marc, M. Popescu, Fai, I. Şerban, Gavrilă, C. Matei, S. Filip, D. Rotariu, M. Alexe.

Au mai jucat: Muţiu - Corbu, Van Haaren, Moldoveanu, Nedelcearu, Himcinschi, P. Petre, Tîrcoveanu.

Următorele meciuri amical al echipei Dinamo vor avea loc sâmbătă, cu FC Lugano şi FC Chiasso, ambele partide urmând să fie jucate 45 de minute.