FC Botoşani - Dinamo Bucureşti, scor 1-2, în Liga I

Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat sezonul 2013/2014 al Ligii I cu o victorie, după ce s-a impus, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), în meciul cu formaţia FC Botoşani, din etapa a XXXIV-a.

132 afișări
Imaginea articolului FC Botoşani - Dinamo Bucureşti, scor 1-2, în Liga I

FC Botoşani - Dinamo Bucureşti, scor 1-2, în Liga I (Imagine: Mircea Roşca/Arhiva Mediafax Foto)

Golurile învingătorilor au fost marcate de Bilinski, în minutele 27 şi 78, în timp ce pentru gazde a înscris Fulop, în minutul 18, din penalti.

1-0: Fulop a transformat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Cojocaru pentru henţul în careu comis de Adrian Popa II.

1-1: Rus a centrat din partea dreaptă şi Bilinski a înscris cu capul din 6 metri.

În minutul 74, Valentin Lazăr a ratat penaltiul obţinut de Bărboianu după un fault comis de Stojkov.

1-2: Bilinski a driblat doi jucători adverşi şi l-a învins pe Lazar cu un şut la în vinclu de la 8 metri lateral stânga.

FC Botoşani: Lazar - Dinu, Tincu, Oltean, Acsinte - Croitoru, Ghinga, Codoban (Danci '46) - Stojkov (Juncănaru '79), Cîrjan (Hadnagy '59), Fulop. Antrenor: Leo Grozavu.

Dinamo Bucureşti: Samoilă - L. Rus, Ad. Popa II, Crişan, Bărboianu - Lazăr, Boubacar, Şerban (Tîrcoveanu '59), Rotariu (Fai '46) - Thomas, Bilinski (C. Dobre '83). Antrenor: Flavius Stoican.

Cartonaşe galbene: Croitoru '34, Stojkov '73 / Boubacar '32, Bărboianu '80.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Marius Badea, Ionuţ Bobe (asistenţi) - Florin Miron, Ionuţ Coza (asistenţi suplimentari) - George Fridl (rezervă).

Observatori: Marian Dorobanţu, Victor Roşca.