FC Braşov - Gaz Metan Mediaş, scor 3-2, în Liga I

Formaţia FC Braşov a învins, duminică, pe teren propriu, echipa Gaz Metan Mediaş, scor 3-2 (2-0), într-un meci din cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

31 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - Gaz Metan Mediaş, scor 3-2, în Liga I

FC Braşov - Gaz Metan Mediaş, scor 3-2, în Liga I (Imagine: Adi Piclişan/Mediafax Foto)

Golurile gazdelor au fost marcate de Grigore '11 (penalti), Sburlea '39 şi Hadnagy '49, iar oaspeţii au punctat prin Al. Muntean '57 şi Liţu '77.

Grigore a deschis scorul în minutul 11, din penalti, după ce Roman a fost faultat în careu.

Sburlea a majorat diferenţa pe tabela de marcaj în minutul 39, cu un şut de la 12 metri.

Golul al treilea a fost reuşit de Hadnagy, care a trimis mingea în poarta oaspeţilor de la patru metri, în minutul 49.

Oaspeţii au redus diferenţa în minutul 57, prin Alexandru Muntean, care a înscris cu un şut puternic şi plasat, de la 20 de metri.

În minutul 77, Liţu a primit o pasă de la Muntean şi a marcat de la 7 metri.

FC Braşov: 32. Mincă - 2. Rui Duarte, 55. Diogo, 15. Oros, 3.Ezequias - 14. Roman, 8. Grigore, 27. Măldărăşanu (10. Ilyes '46), 7. C. Munteanu (25. S. Stancu '83) - 21.Sburlea (18. Cristescu '69), 9. Hadnagy. Antrenor: Viorel Moldovan.

Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 44. Kratochvil (27. Eric de Oliveira '46), 19. Lazăr, 13. Khubutia, 23. Marovic (8.Buzean '46) - 16. R. Zaharia (29. Galanis '61) - 5. Al. Muntean, 15. Hoban, 21. Todea, 22. Pârvulescu - 9. Liţu. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Diogo '65, Ezequias '66, Mincă '90+2, Hadnagy '90+2 / Liţu '9, Khubutia '13, Al. Muntean '33, R. Zaharia '45.

Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Iulian Szekely, Mihai Artene (asistenţi) - Cătălin Popa (rezervă).

Observatori: Stan Prodan, Gheorghe Nedelescu.

La meci au asistat aproximativ 700 de spectatori, printre care şi 10 suporteri ai formaţiei oaspete.