FC Timişoara - Internaţional Curtea de Argeş, scor 0-0, în Liga I

Formaţia FC Timişoara a remizat, miercuri, cu echipa Internaţional Curtea de Argeş, scor 0-0, într-o partidă susţinută pe teren propriu, în etapa a XXVI-a a Ligii I.

14 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara - Internaţional Curtea de Argeş, scor 0-0, în Liga I

FC Timişoara - Internaţional Curtea de Argeş, scor 0-0, în Liga I (Imagine: Alexandru Hreniuc/Mediafax Foto)

În minutul 75, Apostu a reluat balonul în bară, de la aproximativ trei metri, lateral dreapta, în urma unui şut ratat a lui Răduţ.

În minutul 90+2, Chiricheş s-a accidentat aproape de jumătatea terenului după un duel cu un adversar, în urma căruia jucătorul de la Internaţional şi-a spart arcada.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 16. Luchin, 26. Mera, 8. Sepsi - 5. Alexa, 55. Bourceanu (11. Mansour '82) - 9. Parks (20. Cl. Ionescu '46), 8. Cociş (25. Kozak '63), 21. Goga - 17. Magera. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Internaţional: 12. M. Popa - 15. G. Matei, 21. Chiricheş, 27. Pintilii, 25. Neagu - 2. Băcilă, 14. Voiculeţ (8. Vezan '80), 28. Menassel, 5. E. Kone - 9. Apostu (11. Stoianof '82), 7. Răduţ. Antrenor: Ionuţ Rada.

Cartonaşe galbene: Chiricheş '6, M. Popa '90+1.

Arbitri: Robert Dumitru - Iulius Timar, Bogdan Gheorghe - Florin Marcu.

Observatori: Tudor Constantinescu, Daniel Gherasim.

La partidă au asistat aproximativ 2.500 de spectatori.