FC Viitorul - Universitatea Cluj, scor 1-1, în Liga I

Echipa FC Viitorul a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXIX-a a Ligii I disputat la Chiajna.

96 afișări
Imaginea articolului FC Viitorul - Universitatea Cluj, scor 1-1, în Liga I

FC Viitorul - Universitatea Cluj, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Oaspeţii au deschis scorul prin Mengolo, în minutul 67, gazdele reuşind egalarea prin Fl. Tănase, în minutul 69.

0-1: Mitrea nu a reuşit să respingă un balon din careu şi Mengolo a înscris cu un şut în forţă de la 14 metri.

1-1: Hodorogea a centrat din partea dreaptă şi Tănase a înscris cu o lovitură de cap de la 7 metri.

FC Viitorul: Albuţ - Hodorogea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Nikolov (R. Marin '59), Daminuţă, S. Pană (Nedelcu '76) - Nicoliţă, Henrique (Gavra '62), Fl. Tănase. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe (Jovanovici '31), Cr. Munteanu, Skvorc, Bambara - Mengolo (Morar '76), R. Costin, Lungu, Cristocea, Nuno Viveiros (Ceppelini '86) - Castillion. Antrenor: Adrian Falub.

Cartonaş galben: Daminuţă '66.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Ovidiu Artene, Iulian Radu (asistenţi) - Radu Petrescu (rezervă).

Observatori: Irina Mîrţ, Marian Bucurescu.