Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 2-0, în ultima etapă a Ligii I

Echipa Gaz Metan Mediaş a obţinut o victorie la ultimul său meci în Liga I, după ce a învins, scor 2-0 (0-0), formaţia CFR Cluj, în ultima etapă a sezonului 2008/2009.

63 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 2-0, în ultima etapă a Ligii I

Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 2-0, în ultima etapă a Ligii I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Bud '47 şi Eric '87.

În minutul 47, Cristi Bud a marcat pentru Gaz Metan Mediaş după ce a rămas singur cu Stăncioiu.

Gaz Metan a majorat diferenţa prin Eric de Oliveira, în minutul 87, care a marcat cu un şut de la aproximativ 20 de metri.

Din minutul 66, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puţin după ce Andre Leao a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Gaz Metan Mediaş: 86. Vâtcă - 26. Buican (8. Buzean '63), 15. Hoban, 25. Markovic, 6. Nohai - 21. Todea, 7. Kubala, 27. Eric de Oliveira, 17. Dudiţă (22. Pârvulescu '18) - 29. Vidakovici (16. Radu Zaharia '75), 99. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

CFR Cluj: 44. Stăncioiu - 18. Viera (4. Panin '57), 6. Mureşan, 27. Sousa, 24. Viana - 16. Flores (17. Y. Kone '61), 25. Leao, 77. Deac, 16. Frangipane - 7. Dubarbier, 99. Ruiz (31. Dani '73 ). Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonaşe galbene: Kubala '27, Vidakovici '65, Todea '68, Zaharia '76 / Ruiz '25, Mureşan '32, Leao '64, '66, Viana '73, Dubarbier '84

Cartonaş roşu: Leao '66

Arbitri: Marius Avram - Nicolae Megheşan, Eduard Crângaşu - Paul Unimătan.

Observatori: George Ionescu, Sorin Satmari.