- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Mutu: Timpul liber îl petrec respectând regulile impuse de meseria pe care o fac
Internaţionalul român al echipei AC Fiorentina, Adrian Mutu, a declarat, într-un comunicat postat pe site-ul oficial al grupării din Florenţa, că timpul pe care îl petrece în afara fotbalului îl gestionează "respectând regulile impuse de meseria pe care o face".
Mutu: Timpul liber îl petrec respectând regulile impuse de meseria pe care o fac (Imagine: Constantin Vlădescu/Mediafax Foto)
"Agentul meu Victor Becali a luat legătura cu Răzvan Lucescu, selecţionerul României, de la care a primit asigurări că declaraţiile ce i-au fost atribuite în ultima perioadă sunt fără fundament. Noaptea la care se face trimitere datează de marţea precedentă, cu cinci zile înainte de meciului oficial împotriva Serbiei. Era o seară liberă autorizată de către staff-ul tehnic al echipei naţionale. Timpul meu liber îl gestionez respectând regulile impuse de meseria pe care o fac şi nu mi se pare corect ca o înfrângere să pună la îndoială profesionalismul meu", a declarat Mutu, pentru violachannel.tv.
După meciul Serbia - România, scor 5-0, s-a speculat faptul că Adrian Mutu ar putea să nu mai fie convocat de selecţionerul Răzvan Lucescu din cauza escapadelor nocturne ale atacantului Fiorentinei. Înaintea partidei de la Belgrad, din preliminariile CM din Africa de Sud, Adrian Mutu a fost surprins de jurnaliştii de la Libertatea petrecând împreună cu mijlocaşul Adrian Cristea, într-un bar din Bucureşti, până la ora 03.00.
De asemenea, în timpul partidei pierdute în faţa Serbiei, scor 0-5, Mutu a primit uşor un cartonaş galben şi va fi suspendat la meciul cu Insulele Feroe, care va avea loc, miercuri, la Piatra Neamţ. Potrivit presei sportive din România, atacantul echipei Fiorentina a părăsit echipa naţională imediat după partida de la Belgrad, fără să anunţe pe nimeni din conducerea FRF sau din staful primei reprezentative, şi a plecat la Novi Sad, unde a participat la o petrecere.
-
Guvernul vrea să impoziteze suplimentar bugetarii care câştigă peste 4.500 lei lunar
Social astăzi, 20:10
Guvernul analizează impozitarea suplimentară, cu încă 16%, a sumei din pensie sau salariu care depăşeşte 4.500 lei /lună, sistem care ar putea fi aplicat începând cu anul viitor şi numai pentru sectorul bugetar, a declarat, marţi, premierul Victor Ponta. citeşte tot
-
EXCLUSIV Gândul LIVE. Ce s-a înteles STATUL cu BENZINĂRII. Cum ar putea fi stabilit PREŢUL carburanţilor
Economic astăzi, 19:52
Gândul LIVE este platforma video online care gazduieste transmisii în timp real ale celor mai importante stiri, dezbatute, explicate si puse în perspective surprinzatoare si relevante. citeşte tot





ce ma monsieur coifat ce mare chestie ca a iesit Mutu cu 5 ZILE INAINTE DE MECI?CE IN TIMPUL LIBER NU ARE VOIE SA PETREACA SI EL PUTIN?E CUMVA IN ARMATA?PARCA NU JOACA LA *...SI COSTEA DE CE NU ESTE CONVOCAT SI EL ARE IESIRI NOCTURNE?BAI GELATULE TI-AM MAI ZIS DACA ITI MAI PUI GEL IN CAP CU KILOGRAMUL s-AR PUTEA SA IL VEZI PE BAIATUL ALA CARE SEAMANA CU TINE LA FATA UN AL 2 LEA MARADONA (sti banel de la *).PAI IN PAOLA MEA TU COMPARI PE MUTU SI COSTEA CU PENSIONARI SEECTIONATI DE TIN
ce legatura are ca a stat pana la 3 dimineata intr-un restaurant???? orice om, sportiv, om de afaceri etc. are reptul sa-si petreaca timpul liber asa cum vrea si am intalnit personal oameni de afaceri, sportivi si chiar ziaristi la ora 4 dim in club. Meciul a fost la 4 -5 zile dupa, daca se intampla escapada in noaptea precedenta jocului intelegeam sa se faca atata valva...
Si cristiano ronaldo, Terry, Lampard ies noaptea in club, scriu toate ziarele de la ei...si ati vazut cum joaca.