- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Sandu: Suntem într-o zonă pozitivă ca palmares, dar într-una negativă după ruşinea de la Belgrad
Preşedintele FRF, Mircea Sandu, a declarat, miercuri seară, că echipa naţională a României, sub comanda selecţionerului Răzvan Lucescu, se află într-o zonă pozitivă ca palmares, dar într-una negativă după ruşinea de la Belgrad.
Sandu: Suntem într-o zonă pozitivă ca palmares, dar într-una negativă după ruşinea de la Belgrad (Imagine: Mediafax Foto/Octav Ganea)
"Mulţumesc suporterilor din Piatra Neamţ, mulţumesc oficialilor clubului Ceahlăul şi municipalităţii. Nu a fost un meci care să ne creeze probleme. Este adevărat că nu am avut un ritm ridicat şi am ratat foarte mult, putea să fie o diferenţă de 6-7 meciuri. De această dată am văzut un adversar, Insulele Feroe, care a ieşit la joc, nu ca în meciul tur când s-au apărat în 30 de metri. În cinci meciuri la naţională, Răzvan Lucescu a obţinut două victorii, două remize şi o înfrângere şi pot spune că suntem într-o zonă pozitivă ca palmares, dar într-una negativă după ruşinea de la Belgrad", a spus Sandu la Gsp TV.
Cu privire la organizarea meciului cu Insulele Feroe, Mircea Sandu a precizat că gruparea din Piatra Neamţ a suportat cazarea şi masa celor două delegaţii: "Cei de la Piatra Neamţ au asigurat cazarea şi masa pentru cele două delegaţii care a costat 25.000 euro. Banii de pe bilete rămân clubului din Piatra Neamţ, sumă care cred că se ridică la aproximativ 30.000 de euro".
Echipa naţională a României a învins, miercuri, la Piatra Neamţ, cu scorul de 3-1 (1-0), reprezentativa Insulelor Feroe, în ultima etapă a grupei a 7-a a preliminariilor Cupei Mondiale din 2010.
-
La clasele pregătitoare nu vor preda cadre didactice debutante
Social ieri, 22:05
Ministerul Educaţiei anunţă că la clasele pregătitoare, care vor funcţiona, în premieră, din anul şcolar 2012-2013, nu vor preda cadre didactice debutante, acoperirea necesarului de dascăli urmând să fie realizată prin transferuri şi detaşări. citeşte tot
-
Boc: Nu cred în nimic din ce promite Ponta cu privire la supraimpozitarea veniturilor
Politic ieri, 21:16
Preşedintele PDL, Emil Boc, a declarat, marţi, că nu crede nimic din ce anunţă premierul Victor Ponta cu privire la măsurile de supraimpozitare a veniturilor peste 4.500 de lei, precizând că Guvernul USL realizează un singur lucru, ia "cireaşa de pe tort". citeşte tot





cu zone pozitive nu te califici. de performanta nici nu poate fi vorba. zona pozitiva 2-2-1 inseamna aproape mediocritate, cand victoriile sunt cu feroe si lituania........