Universitatea Cluj - FC Braşov, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Universitatea Cluj a încheiat la egalitate, duminică, la Alba Iulia, scor 1-1 (0-0), partida susţinută în compania echipei FC Braşov, în etapa a XIX-a a Ligii I.

37 afișări
Imaginea articolului Universitatea Cluj - FC Braşov, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Cluj - FC Braşov, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Marius Cristescu/Mediafax Foto)

Ambele goluri au fost marcate din penalti, Delgado pentru U Cluj, în minutul 56 şi Ilyes pentru FC Braşov, în minutul 63.

Universitatea Cluj: 12. M. Popa - 18. Unguruşan, 6. Abrudan, 5. Pele, 16. Ascoli (3. Mendy '65)- 8. Nasser, 10. Păcurar - 22. Boştină, 30. Cristea, 7. Delgado (11. Machado '68) - 26. Tony (9. Niculescu '80). Antrenor: Ionuţ Badea.

FC Braşov: 1. Marc - 21. Rusu, 15. Oros, 4. Diego Gaucho, 26. Wiliams - 11. Martinovici (80. Andrade '70) - 16. Viveiros (27. Năstăsie '70), 10. Ilyeş, 25. Toloza, 7. Chipciu - 9. Hadnagy (6. Majernik '90+3). Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonaşe galbene: Pele '63, Cristea '74 / Oros '43, Gaucho '54, Williams '88

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Zoltan Szekely, Iulius-Radu Timar (asistenţi) - Paul Unimatan (rezervă)

Observatori: Tudor Constantinescu, Alexandru Popescu

La meciul disputat la Alba Iulia au asistat circa 4.000 de spectatori.