Prima pagină » Social » Primăria Capitalei: 15.000 de maidanezi ar trebui, totuşi, lăsaţi pe străzi ca să nu se înmulţească pisicile şi şobolanii

Primăria Capitalei: 15.000 de maidanezi ar trebui, totuşi, lăsaţi pe străzi ca să nu se înmulţească pisicile şi şobolanii

Directorul autorităţii din Primăria Generală care se ocupă de câinii fără stăpân: "În timpul mandatului lui Oprescu 25.000 de bucureşteni au fost muşcaţi de câini". Asociaţiile pentru protecţia animalelor vor adăposturi între blocuri pentru maidanezi.
Primăria Capitalei: 15.000 de maidanezi ar trebui, totuşi, lăsaţi pe străzi ca să nu se înmulţească pisicile şi şobolanii
Paula Rusanu
01 feb. 2011, 20:07, Social

Comisia pentru ONG-uri din cadrul Primăriei Capitalei s-a întâlnit marţi cu asociaţiile pentru protecţia animalelor fără stăpân. „Întâlnirea a fost cerută de ONG-uri. Acestea au susţinut că, după moartea femeii sfâşiată de maidanezi, „câinii comunitari au de suferit” a relatat, pentru Gândul, directorul Autorităţii pentru Supravegherea şi Protecţia Animalelor (ASPA) din cadrul Primăriei Capitalei, Robert Lorentz.

Citeşte mai multe despre problema câinilor maidanezi pe ww.gandul.info

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da