Programul principalelor teatre din Bucureşti, în perioada 27 aprilie - 3 mai - GALERIE FOTO

Programul principalelor teatre din Capitală în perioada 27 aprilie - 3 mai:

126 afișări
Imaginea articolului Programul principalelor teatre din Bucureşti, în perioada 27 aprilie - 3 mai - GALERIE FOTO

"Epopeea lui Ghilgamesh", versiune teatrală Dragoş Galgoţiu (Imagine: Mihaela Marin/teatrul-odeon.ro)

GALERIE FOTO

"Don Quijote" după Miguel Cervantes

Teatrul Naţional Bucureşti

Sala Atelier:

marţi, 28 aprilie, ora 19.00 - "Un duel" de A.P. Cehov;

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Cântecul fratelui mort", adaptarea şi regia Sotiris Hatzakis;

vineri, 1 mai, ora 19.00 - "Şapte dintr-o lovitură", de Lia Bugnar;

sâmbătă, 2 mai, ora 19.00 - "Dialoguri şi fantezii în jazz", cu Ion Caramitru şi Johnny Răducanu;

duminică, 3 mai, ora 19.00 - "Un duel" de A.P. Cehov.

"Dialoguri şi fantezii în jazz", cu Ion Caramitru şi Johnny Răducanu

Sala Mare:

miercuri, 29 aprilie, ora 19.00 - "Molto, gran' impressione" de Romulus Vulpescu;

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Ultima oră" de Mihail Sebastian;

vineri, 1 mai, ora 19.00 - "Eduard al III-lea" de William Shakespare;

sâmbătă, 2 mai, ora 19.00 - "Don Quijote" după Miguel Cervantes;

duminică, 3 mai, ora 19.00 - "Ultima oră" de Mihail Sebastian.

Sala Amfiteatru:

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Noiembrie" de Ana Maria Bamberger;

vineri, 1 mai, ora 19.00 - "Sâmbătă, duminică, luni" de Eduardo De Filippo;

sâmbătă, 2 mai, ora 19.00 - "Încă-i bine!" de Rodica Popescu Bitănescu;

duminică, 3 mai, ora 11.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh; ora 19.00 - "Neînţelegerea" de Albert Camus.

"Egoistul" de Jean Anouilh

Sala 99:

vineri, 1 mai, ora 19.00 - "Cu uşile închise" de Jean Paul Sartre.

Teatrul Mic

duminică, 3 mai, ora 19.0 - "Colonia îngerilor", de Ştefan Caraman, regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic

miercuri, 29 aprilie, ora 19.00 - "Nu-i nimic", spectacol-dans, producţie UNATC;

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "A fi sau a nu fi", regia Vlad Rădescu, după "12 Oameni furioşi" de Reginald Rose;

sâmbătă, 2 mai, ora 20.30 - "Sado Maso Blues Bar", de Maria Manolescu, regia Gianina Cărbunariu;

duminică, 3 mai, ora 19.00 - "Interpretul", de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe.

Teatrul Bulandra

Sala Toma Caragiu:

luni, 27 aprilie, şi marţi, 28 aprilie, ora 20.00 - "Orfeu şi Euridice", regia Alexandru Darie;

duminică, 3 mai, ora 18.30 - "Oblomov", regia Alexandru Tocilescu.

Sala Izvor:

miercuri, 29 aprilie, şi joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa;

duminică, 3 mai, ora 19.00 - "Cafeneaua", regia Horaţiu Mălăele.

"Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa

Teatrul Odeon

marţi, 28 aprilie, ora 19.00 - "Spitalul amorului", recital mezzosoprana Oana Andra;

miercuri, 29 aprilie, ora 19.00 - "Şefele" de Werner Schwab, regia Sorin Militaru;

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Block Bach", regia Alexandru Dabija;

vineri, 1 mai, ora 19.00 - "Epopeea lui Ghilgamesh", versiune teatrală Dragoş Galgoţiu;

sâmbătă, 2 mai, ora 19.00 - "Ultima femeie a senorului Juan", de Leonid Juhovitki;

duminică, 3 mai, ora 19.00 - "Umbre de lumină", un spectacol de Philippe Trehet.

"Epopeea lui Ghilgamesh", versiune teatrală Dragoş Galgoţiu

Teatrul Metropolis

luni, 27 aprilie, ora 19.00 - "Podu'", de Paul Ioachim, regia Horaţiu Mălăele;

marţi, 28 aprilie, ora 19.00 - "Celălalt" de Florian Zeller, regia Carmen Veştemeanu;

miercuri, 29 aprilie, ora 19.00 - "Peşte cu mazăre" de Ana Maria Bamberger, regia Olga Tudorache;

joi, 30 aprilie, ora 19.00 - "Improvizaţi!", spectacol de improvizaţie.

Teatrul Luni de la Green Hours

luni, 27 aprilie, ora 19.00 şi 21.00 - "Ziua futută a lui Nils", regia Peca Ştefan,

marţi, 28 aprilie, ora 20.00 - "Deformaţii", regia Marcel Ţop;

miercuri, 29 aprilie, ora 20.00 - "Fir'mituri" de Lia Bugnar.

Teatrul Ţăndărică

luni, 27 aprilie, ora 10.00 - "Punguţa cu doi bani", adaptare după Ion Creangă;

marţi, 28 aprilie, ora 10.00 - "Uriaşul cel bun şi prietenos", premieră pe ţară, autor Roald Dahl;

joi, 30 aprilie, ora 10.00 - "Păcală", regia Ioan Brancu;

sâmbătă, 2 mai, ora 11.00 - "Jack şi vrejul de fasole" regia Daniel Stanciu;

duminică, 3 mai, ora 11.00 - "Albă ca Zăpada", după Fraţii Grimm.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici