Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 29 octombrie - 4 noiembrie

Programul principalelor instituţii teatrale din Bucureşti în perioada 29 octombrie - 4 noiembrie:

296 afişări
Imaginea articolului Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 29 octombrie - 4 noiembrie

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 29 octombrie - 4 noiembrie

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mică: luni, ora 20.00 - "Două loturi", de I. L. Caragiale; miercuri, ora 20.00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar; joi, ora 18.00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar; vineri, ora 19.30 - "Doi x Doi"; sâmbătă, ora 17.00 - "O noapte furtunoasă", după I. L. Caragiale; duminică, ora 17.00 - "O noapte furtunoasă", după I. L. Caragiale.

Sala Mare: marţi, ora 20.30 - "Ultima zi a tinereţii", după Tadeusz Konwicki; miercuri, ora 20.30 - "Ultima zi a tinereţii", după Tadeusz Konwicki; vineri, ora 18.00 şi ora 21.30 - "Călătoriile lui Guliver", după Jonathan Swift; sâmbătă, ora 18.00 - "O noapte furtunoasă", de I. L. Caragiale; duminică, ora 21.30 - "Măsură pentru măsură", de William Shakespeare.

Sala Multimedia: joi, ora 18.00 şi ora 21.30 - "Înainte de pensionare", de Thomas Bernhard; vineri, ora 11.00 - "Înainte de pensionare", de Thomas Bernhard.

Teatrul Bulandra, sala "Toma Caragiu": luni, ora 19.00 - "Lear(a)" de William Shakespeare, regia Andrei Şerban; vineri, ora 19.00 - "Lear(a)", după William Shakespeare, regia Andrei Şerban; sâmbătă, ora 18.30 - "Ivanov", după A. P. Cehov, regia Andrei Şerban; duminică, ora 18.30 - "Ivanov", după A.P. Cehov, regia Andrei Şerban.

Sala "Liviu Ciulei": luni, ora 18.00 - "Năpasta", după I. L. Caragiale, regia Cristi Juncu; ora 21.30 - "Năpasta", după I. L. Caragiale, regia Cristi Juncu; marţi, ora 19.00 - "Artă", după Yasmina Reza, regia Cristi Juncu; miercuri, ora 19.00 - "Căsătoria", după Gogol, Yuriy Kordonskiy; joi, ora 18.00 - "Într-o furtună"; vineri, ora 21.30 - "Aşteptându-l pe Godot", după Samuel Beckett; regia Silviu Purcărete; duminică, ora 18.00 - "Aşteptându-l pe Godot", după Samuel Beckett, regia Silviu Purcărete.

Teatrul Metropolis: luni, ora 17.30 - "Spitalul comunal" de Hristo Boicev, regia Felix Alexa; marţi, ora 19.00 - "Spitalul comunal" de Hristo Boicev, regia Felix Alexa; joi, ora 19.00 - "Doi pe o bancă" de Alexander Ghelman, regia Emanuel Pârvu; vineri, ora 20.00 - "Vocea umană", de Jean Cocteau, regia Sanda Manu; sâmbătă, ora 20.00 - "Vocea umană" de Jean Cocteau; duminică, ora 19.00 - "Gaiţele" de Alexandru Kiriţescu", regia Dan Tudor.

Teatrul Act: joi, ora 19.00 - "XXL (Fat Pig)", de Neil LaBute, regia Cristi Juncu; vineri, ora 19.00 - "American Buffalo", de David Mamet, regia Cristi Juncu.

Teatrul Odeon: marţi, ora 20.00 - "Domnişoara Iulia", de August Strindberg, regia Felix Alexa; miercuri, ora 18.00 - "Domnişoara Iulia", de August Strindberg, regia Felix Alexa; joi, ora 20.30 - "Ţinuturile Joase", de Herta Müller, regia Niky Wolcz; vineri, ora 18.00 - "Ţinuturile Joase", de Herta Müller, regia Niky Wolcz; sâmbătă, ora 11.00 - "Pyramyus & Thibe 4 You", de William Shakespeare; regia Alexandru Dabija; ora 19.00 - "CFR - Cometa, copilul şi căţelul", de I.L.Caragiale, regia Alexandru Dabija; duminică, ora 17.00 şi ora 20.00 - "Insula" spectacol-concert de Ada Milea, după Gellu Naum.

Sala Studio: marţi, ora 18.00 şi 21.30 - "Casa M", de Luminiţa Ţîcu, regia Luminiţa Ţîcu; vineri, ora 19.30 - "Mă întorc de departe", de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu; sâmbătă, ora 19.30 - "No. 1 High Paek Address & Nostalgie", de Vlad Merariu; "Nostalgie" de Daniela Hasiade; duminică, ora 19.30 - "Micul prinţ" de Antoine de Saint Exupery, Carmen Lidia Vidu.

Teatrul Ţăndărică, sala Lahovari: luni, ora 10.00 - "Mica sirenă", după Hans Christian Andersen, regia şi scenariul Gabriel Apostol; marţi, ora 10.00 - "Rapunzel", regia Gavriil Pinte; miercuri, ora 10.00 - "Punguţa cu doi bani" după Ion Creangă, regia Decebal Marin; joi, ora 10.00 - "Păcală", după Marius Pepino, regia Ion Brancu; vineri, ora 10.00 - "Rapunzel", regia Gavriil Pinte; sâmbătă, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Păcală", după Marius Pepino, regia Ion Brancu; duminică, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Albă ca Zăpada", după Fraţii Grimm, regia Cristian Pepino.

Teatrul Masca: joi, ora 19.00 - "Actorul"; vineri, ora 19.00 - "Canarul albastru"; sâmbătă, 12.30 - "Oraşul de sub oraş", 17.00 - "O scrisoare pierdută" (Sala Mică a TNB, în cadrul Festivalului Naţional de Teatru), 20.00 - "Comedia Erorilor"; duminică, ora 11.00 - "O locomotivă şi o gară", 17.00 - "O scrisoare pierdută" - Sala Mică a Teatrului Naţional Bucureşti, în cadrul Festivalului Naţional de Teatru, 20.00 - "Când dragostea poartă pâslari".

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici