Lista noilor deputaţi, publicată de Biroul Electoral Central

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat lista mandatelor de deputaţi atribuite pe judeţe:

6356 afişări
Imaginea articolului Lista noilor deputaţi, publicată de Biroul Electoral Central

Lista noilor deputaţi, publicată de BEC (Imagine: Bogdan Maran/Mediafax Foto)

ALBA:

Potor Călin - USL (PNL)
Negruţ Clement - ARD (PDL)
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)
Dîrzu Ioan - USL (PSD)

ARAD:

Măduţa Flavius Luigi - USL (PSD)
Boghicevici Claudia ARD (PDL)
Calimente Mihăiţă - USL (PNL)
Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)
Căprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

ARGEŞ:

Marin Gheorghe - USL (PSD)
Drăghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)
Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)
Nicolescu Theodor Cătălin - USL (PNL)
Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae - USL (PSD)
Vasilică Radu Costin - USL (PSD)
Constantin Daniel USL (PC)
Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)
Rădulescu Cătălin Marian - USL (PSD)
Teodorescu Cătălin Florin - ARD (PDL)

BACĂU:

Marcu Nicu - USL (PNL)
Necula Cosmin - USL (PNL)
Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)
Şova Lucian - USL (PSD)
Marcu Viorica - USL (PNL)
Vreme Valerian - ARD (PDL)
Avram Constantin - USL (PC)
Palăr Ionel - USL (PNL)
Iancu Iulian - USL (PSD)
Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)
Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

BIHOR:

Cseke Attilla Zoltan – UDMR
Szabo Odon – UDMR
Varga Lucia Ana - USL (PNL)
Costin Gheorghe - USL (PNL)
Laza Matiuţa Liviu - ARD (PDL)
Bogdan Gheorghe Ionuţ - USL (PDL)
Roman Ioan Sorin - USL (PSD)
Drăghici Sonia Maria - USL (PSD)
Cupşa Ioan - USL (PNL)
Cherecheş Florica - USL (PNL)

BISTRIŢA:

Pană Adriana Doina - USL (PSD)
Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)
Oltean Ioan - ARD (PDL)
Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

BOTOŞANI:

Cireadă Dumitru Vasile - USL (PNL)
Dolineaschi Andrei - USL (PSD)
Anuşca Roxana Florentina - USL (PNL)
Şoptică Costel - USL (PNL)
Roman Cristian Constantin - ARD (FC)
Baltă Mihai - USL (PSD)
Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

BRĂILA:

Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)
Varga Vasile - USL (PNL)
Nazare Alexandru - ARD (PDL)
Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)
Tudose Mihai - USL (PSD)
Rizea Cristian - USL (PSD)

BRAŞOV:

Zamfir Daniel Cătălin - USL (PNL)
Ochi Ion - USL (PSD)
Donţu Mihai Aurel - USL (PNL)
Niţă Constantin - USL (PSD)
Niţă Emil - USL (PSD)
Andronache Gabriel - ARD (PDL)
Adam Ioan - USL (PSD)
Diniţă Ion - USL (PC)
Petre Roman - USL (PNL)
Ialomiţianu Gheorghe - ARD (PDL)

BUZĂU:

Scutaru Adrian George - USL (PNL)
Mocanu Adrian - USL (PSD)
Holban Titi - USL (PNL)
Cocei Erland - USL (PNL)
Ghiveciu Marian - USL (PSD)
Nicolicea Eugen - USL (UNPR)
Preda Cezar Florian - ARD (PDL)
Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

CĂLĂRAŞI:

Florea Daniel - USL (PSD)
Iliuţă Vasile - ARD (PDL)
Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)
Motreanu Dan Ştefan - USL (PNL)
Nicuale Aurel - USL (PNL)
Surdu Raluca - USL (PNL)

CARAŞ-SEVERIN:

Benga Ioan - USL (PSD)
Tabugan Ion - USL (UNPR)
Rusu Valentin - USL (PNL)
Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)
Tocuţ Dan Laurenţiu - USL (PNL)
Mocioalcă Ion - USL (PSD)

CLUJ:

Oros Nechita Adrian - USL (PNL)
Cătăniciu Steluţa Gustica - USL (PNL)
Cristea Aurelia - USL (PSD)
Gurzău Adrian - ARD (PDL)
Zlati Radu - USL (PNL)
Itu Cornel - USL (PSD)
Irimie Vicenţiu Mircea - ARD (PDL)
Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

CONSTANŢA:

Dragomir Gheorghe - USL (PNL)
Lupu Mihai - USL (PNL)
Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)
Babuş Radu - USL (PSD)
Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)
Martin Eduard Stelian - USL (PSD)
Dobre Mircea Tituş – USL (PSD)
Mitrea Manuela - USL (PSD)
Cernea Remus Florinel - USL (PSD)
Culeţu Dănuţ - ARD (FC)
Voicu Mădălin Ştefan - USL (PSD)
Gheorghe Florin - ARD (PDL)

COVASNA:

Marko Attila Gabor - UDMR
Marton Arpad Francisc - UDMR
Fejer Laszlo-Odon - UDMR
Grama Horia - USL (PSD)

DÂMBOVIŢA:

Horga Vasile - USL (PNL)
Rovana Plumb - USL (PSD)
Stan Ion - USL (PSD)
Pârgaru Ion - USL (PNL)
Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)
Stanciu Zisu - USL (PSD)
Dumitru Georgică - USL (PC)
Săvoiu Ionuţ Cristian - USL (PSD)
Moldovan Carmen Ileana – USL (PSD)
Valdu Iulian - ARD (PDL)

DOLJ:

Neţoiu Gheorghe - PPDD
Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)
Dascălu Constantin - ARD (PDL)
Vasilescu Nicolae - USL (PSD)
Stroe Ionuţ Marian - USL (PNL)
Gust-Băloşin Florentin - USL (PSD)
Petrescu Petre - USL (PSD)
Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)
Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)
Iane Daniel - USL (PNL)
Stoica Ştefan-Bucur - ARD (PDL)
Zgonea Valeriu-Ştefan - USL (PSD)
Călin Ion - USL (PSD)

GALAŢI:

Dobre Victor-Paul - USL (PNL)
Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)
Chirvăsuţă Laurenţiu - USL (UNPR)
Scarlat George - USL (PNL)
Chebac Eugen - PPDD
Ştefan Viorel - USL (PSD)
Nica Dan - USL (PSD)
Pâslaru Florin-Costin - USL (PSD)
Roşca Lucreţia - USL (PSD)
Ciucă Liviu-Bogdan - USL (PC)
Nechita Aurel - USL (PSD)

GIURGIU:

Nicolae Florian - USL (PSD)
Anton Marin - USL (PNL)
Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)
Ciobanu Liliana - PPDD
Chiţoiu Daniel - USL (PNL)

GORJ:

Cupă Ion - ARD (PDL)
Rotaru Răzvan - PPDD
Weber Mihai - USL (PSD)
Iriza Scarlat - USL (PSD)
Khraibani Camelia - USL (PSD)
Popeangă Vasile - USL (PSD)
Mocioi Niculina - PPDD
Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

HARGHITA:

Korodi Attila – UDMR
Kelemen Hunor – UDMR
Antal Istvan – UDMR
Moldovan Iosif – UDMR
Duşa Mircea - USL (PSD)

HUNEDOARA:

Nistor Laurenţiu - USL (PSD)
Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)
Ruşanu Dan-Radu - USL (PNL)
Resmeriţă Cornel-Cristian - USL (PSD)
Iacob-Ridzi Monica-Maria - PPDD
Muntean Mircia - ARD (PDL)
Ţîmpău Radu-Bogdan - USL (PNL)
Hărău Eleonora-Carmen - USL (PNL)

IALOMIŢA:

Pocora Cristiana-Ancuţa - USL (PNL)
Caloianu Mario-Ernest - PPDD
Neacşu Marian - USL (PSD)
Găină Mihăiţă - USL (PSD)
Gheorghe Tinel - ARD (PDL)
Ionescu Aurelian - USL (PC)

IAŞI:

Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)
Fenechiu Relu - USL (PNL)
Adăscăliţei Constantin - USL (PSD)
Movilă Petru - ARD (PDL)
Mocanu Vasile - USL (PSD)
Răţoi Neculai - USL (PSD)
Stanciu Anghel - USL (PSD)
Alexe Costel - USL (PNL)
Emacu Gheorghe - USL (UNPR)
Bogdănici Camelia-Margareta - ARD (PDL)
Oajdea Vasile-Daniel - PPDD
Nichita Cristina - USL (PSD)
Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)
Crăciunescu Grigore - USL (PNL)
Doboş Anton - USL (PNL)
Blăjuţ Viorel-Ionel - PPDD

ILFOV:

Stroe Radu - USL (PNL)
Peia Ninel - USL (PSD)
Thuma Hubert Petru Ştefan - USL (PNL)
Burlacu Ştefan - PPDD
Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

MARAMUREŞ:

Bonis Istvan – UDMR
Dolha Mircea - USL (PNL)
Tătaru Florin-Cristian - USL (PSD)
Matei Călin-Vasile-Andrei - USL (PSD)
Man Mircea - ARD (PDL)
Şimon Gheorghe - USL (PSD)
Fonta Nuţu - PPDD
Negruţ Cornelia - USL (PC)
Berci Vasile - USL (PNL)

MEHEDINŢI:

Stănişoară Mihai - ARD (PDL)
Traicu Rodin - USL (PSD)
Daea Petre - USL (PSD)
Palaşcă Viorel - USL (PNL)
Manolache Marius - USL (PSD)

MUREŞ:

Kerekes Karoly – UDMR
Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)
Kelemen Attila-Bela-Laszlo – UDMR
Urcan Ionaş-Florin - ARD (PDL)
Borbely Laszlo – UDMR
Sefer Cristian-Gheorghe - PPDD
Chirteş Ioan-Cristian - USL (PNL)
Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

NEAMŢ:

Drăguşanu Vasile-Cătălin - USL (PC)
Marcoci Vlad - USL (PSD)
Stoica Mihaela - ARD (PDL)
Harbuz Liviu - USL (PSD)
Moisii Constantin - PPDD
Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)
Munteanu Ioan - USL (PSD)
Ursărescu Dorinel - USL (PNL)
Arsene Ionel - USL (PSD)
Enache Marian - USL (UNPR)

OLT:

Moţ Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)
Bărbulescu Daniel-Ionuţ - USL (PSD)
Iordache Florin - USL (PSD)
Delureanu Virgil - USL (PSD)
Niculescu Dumitru - PPDD
Ciocan Dan - USL (PSD)
Ştirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)
Stănescu Alexandru - USL (PSD)
Adam Luminiţa-Pachel - PPDD

PRAHOVA:

Roşca Mircea - USL (PNL)
Guran Virgil - USL (PNL)
Gavrilescu Graţiela-Leocadia - USL (PNL)
Ghiţă Sebastian-Aurelian - USL (PSD)
Teju Sorin - USL (PNL)
Gunia Dragoş-Ionel - ARD (PDL)
Tănase Răzvan-Ionuţ - PPDD
Nicolae Alexandri - USL (PNL)
Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)
Ionescu George - ARD (PDL)
Anghel Gabriela-Lola - PPDD
Eparu Ion - USL (PSD)
Dumbravă Vanu Paul - USL (PNL)
Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL)
Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

SATU MARE:

Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)
Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)
Petric Octavian - USL (PSD)
Erdei-Doloczki Istvan – UDMR
Kereskényi Gabor – UDMR

SĂLAJ:

Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)
Seres Denes – UDMR
Nosa Iuliu - USL (PSD)
Taloş Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

SIBIU:

Tămâian Ioan - USL (PNL)
Turcan Raluca - ARD (PDL)
Roman Gheorghe - USL (PSD)
Puşcaş Iacob - PPDD
Axente Ioan - USL (PSD)
Frăticiu Gheorghe - USL (PSD)
Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

SUCEAVA:

Băişanu Ştefan-Alexandru - USL (PNL)
Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)
Bălan Ioan - ARD (PDL)
Mîrza Gavril - USL (PSD)
Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)
Stan Ioan - USL (PSD)
Galan Constantin - USL (PNL)
Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)
Bejinariu Eugen - USL (PSD)
Pardău Dumitru - USL (PNL)
Cioată Cezar - PPDD
Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

TELEORMAN:

Ştefănescu Elena Cătălina - USL (PSD)
Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)
Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)
Bucur Constantin-Alin - PPDD
Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)
Militaru Lucian - ARD (PDL)
Calotă Florică Ică - USL (PNL)
Almăjanu Marin - USL (PNL)

TIMIŞ:

Sămărtinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)
Cristian Horia - USL (PNL)
Molnar Zsolt (UDMR)
Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)
Grapini Maria - USL (PC)
Răducanu Ion - USL (UNPR)
Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL)
Tiuch Cătălin - USL (PSD)
Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)
Diaconu Adrian-Nicolae - PPDD
Andea Petreu - USL (PSD)
Covaci Dorel - USL (PSD)
Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

TULCEA:

Gudu Vasile - ARD (PDL)
Zaharcu Neviser - USL (PSD)
Avram Marian - USL (PSD)
Codirlă Liviu - PPDD
Popa Octavian Marius - USL (PNL)
Bălan Ion - USL (PSD)

VASLUI:

Cristea Victor - USL (PSD)
Bordeianu Dan - USL (PNL)
Ciurariu Florin - USL (PNL)
Solomon Adrian - USL (PSD)
Ciuhodariu Tudor - PPDD
Birchall Ana - USL (PSD)
Dima Toader - USL (PSD)
Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)
Stativă Irinel-Ioan - USL (PSD)

VÂLCEA:

Dobrinescu Traian - USL (PNL)
Rădulescu Romeo - ARD (PDL)
Rădulescu Constantin - USL (PSD)
Mazilu Constantin - USL (UNPR)
Bleotu Vasile - USL (PSD)
Marian Ion Cristinel - PPDD
Buican Cristian - USL (PNL)
Vlădoiu Aurel - USL (PSD)

VRANCEA:

Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)
Tîlvăr Angel - USL (PSD)
Săpunaru Nini - USL (PNL)
Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)
Tigăeru Roşca Laurenţiu - USL (PNL)
Murgu Neagu - PPDD
Secară Florin Mihail - ARD (PDL)
Roman Victor - USL (PSD)

BUCUREŞTI:

Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)
Tuşa Adriana Diana - USL (PNL)
Ludovic Orban - USL (PNL)
Canacheu Costică - ARD (PDL)
Tudorache Daniel - USL (PSD)
Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)
Nassar Rodica - USL (PSD)
Mihăilă Ion - ARD (PNŢCD)
Tudorie Violeta - USL (PSD)
Bot Octavian - USL (PNL)
Popescu Dan Cristian - ARD (FC)
Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)
Theodor Paleologu - ARD (PDL)
Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)
Nicolăescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)
Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)
Vulpescu Ioan - USL (PSD)
Podaşcă Gabriela Maria - USL (PSD)
Petrache Adrian Alin - USL (PSD)
Tănăsescu Claudiu Andrei - USL (PC)
Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)
Bănicioiu Nicolae - USL (PSD)
Giurescu Dinu - USL (PC)
Chiriţă Dumitru - USL (PSD)
Pop Georgian - USL (PSD)
Gorghiu Alina Ştefania - USL (PNL)
Niculescu Mizil Ştefănescu Tohme - USL (PSD)
Geantă Florian Daniel - ARD (PDL)
Sturzu Mihai Răzvan - USL (PSD)
George Becali - USL (PNL)
Udrişte Gheorghe - ARD (PDL)
Mironescu Răzvan Horia - USL (PNL)
Florea Damian - USL (PC)
Mihăilescu Bogdan Ion - USL (PSD)

DIASPORA:

Tomac Eugen - ARD (PDL)
Lubanovici Mircea - ARD (PDL)
Raeţchi Ovidiu Alexandru - USL (PC)
Mihai Aurelian - PPDD

Reprezentanţii Minorităţilor Naţionale:

Ganţ Ovidiu Victor – Forumul Democrat al Germanilor din România
Mircovici Niculae – Uniunea Bulgară din Banat
Merka Adrian Miroslav – Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor
Longher Ghervazen – Uniunea Polonezilor din România
Ghera Giureci Slobodan – Uniunea Croaţilor
Gvozdenovici Slavomir – Uniunea Sârbilor
Ignat Miron – Comunitatea Ruşilor Lipoveni
Amet Varol – Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor
Păun Nicolae – Asociaţia Partida Romilor „Pro-Europa”
Marocico Ion – Uniunea Ucrainenilor
Stancu Ionel – Asociaţia Macedonenilor
Manolescu Oana – Asociaţia Liga Albanezilor
Zisopol Dragoş Gabriel – Uniunea Elenă
Ibram Iusein – Uniunea Democrată Turcă
Firczak Gheorghe – Uniunea Culturală a Rutenilor

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici