Exxon Mobil şi OMV-Petrom i-au prezentat lui Băsescu planurile de investiţii la Marea Neagră
16:35, 09 Iun. 2011
Preşedintele Traian Băsescu a primit, joi, o delegaţie a companiilor Exxon Mobil şi OMV-Petrom, acestea prezentând planurile de investiţii pe care şi le propun pentru următorii ani în perimetrele concesionate la Marea Neagră, iar şeful statului exprimând încrederea în obţinerea unor rezultate bune.