Patriarhia vrea 20 de milioane lei din bugetul de stat în 2011 pentru Catedrala Mântuirii Neamului
13:42, 15 Dec. 2010
Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, PF Daniel, a solicitat, într-o scrisoare, preşedintelui Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase, să sprijine alocarea în bugetul de stat pe 2011 a 20 milioane de lei pentru construirea Catedralei Mântuirii Neamului.