Prima pagină » Sport » Andreea Mitu s-a calificat în turul doi la Bad Gastein

Andreea Mitu s-a calificat în turul doi la Bad Gastein

Jucătoarea de tenis Andreea Mitu, locul 72 WTA, s-a calificat, marţi, în turul doi al turneului de la Bad Gastein (Austria), dotat cu premii în valoare totală de 250.000 de euro, informează site-ul oficial al competiţiei.
Andreea Mitu s-a calificat în turul doi la Bad Gastein
Traian Terzian
21 iul. 2015, 18:29, Sport

Mitu a învins-o, în runda inaugurală, cu scorul de 6-1, 6-7 (5), 7-6 (5), după două ore şi 58 de minute, pe Barbara Haas (Austria), beneficiară a unui wild-card şi poziţia 307 în ierarhia mondială.

În turul doi, Andreea Mitu o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Anna Karolina Schmiedlova, cap de serie numărul 7, locul 44 WTA şi câştigătoarea săptămâna trecută la BRD Bucharest Open, şi Patricia Mayr-Achleitner (Austria), beneficiară a unui wild-card şi poziţia 205 în clasamentul mondial.

Pentru performanţa reuşită la Bad Gastein, Mitu va primi 30 de puncte WTA şi un cec în valoare de 2.742 de euro.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da