EURO 2016: Anglia - Rusia, scor 1-1, în al doilea meci din grupa B

Echipele naţionale de fotbal ale Angliei şi Rusiei au remizat, sâmbătă seară, scor 1-1, în al doilea meci din grupa B. Eric Dier, de la Tottenham Hotspur, a marcat golul Angliei, în minutul 75, din lovitură liberă, iar Rusia a egalat în minutul 90+2, prin căpitanul Vasilii Berezutski.

1933 afișări
Imaginea articolului EURO 2016: Anglia - Rusia, scor 1-1, în al doilea meci din grupa B

Euro 2016: Anglia - Rusia, scor 1-1, în al doilea meci din grupa B

A marcat: Dier 75'/ Berezutski 90+2.

Anglia: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Dier, Alli - Lallana, Rooney (Wilshere 77), Sterling (Milner 87') - Kane. Selecţioner: Roy Hodgson.

Rusia: Akinfeev - Smolnikov, V. Berezutski, Ignashevich, Schennikov - Neustadter, Golovin (Shirojov 77) - Smolov (Mamaev 85), Shatov, Kokorin - Dzyuba. Selecţioner: Leonid Slutski.

1-0: Portarul Akinfeev a aşezat greşit zidul la o lovitură liberă de la marginea careului, iar Dier a reuşit să înscrie..

1-1: Incredibil, dar ruşii egalează în minutul 90+2. Berezutski pluteşte peste întreaga apărare a englezilor, reia cu capul şi restabileşte egalitatea.

Cartonaşe galbene: Cahill 62'/ Schennikov 72'.

Cartonaşe roşii: -

Arbitri: Nicola Rizzoli, Elenito di Libertadore, Mauro Tonolini, Daniele Orsato, Antonio Damato (toţi din Italia) rezervă: Tasos Sidiropoulos.

Observator: Herbert Fandel (Germania).

Arena: Stade Velodrome, Marseille.