Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 3-2, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-2), echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.

242 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 3-2, în Liga I

Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj, scor 3-2, în Liga I (Imagine: Mircea Rosca/Mediafax Foto)

Golurile echipei din Mediaş au fost marcate de Eric '30, '75 şi Pârvulescu '60. Pentru CFR Cluj au înscris Rada '29 şi Hora '36.

Rada a deschis scorul pentru CFR Cluj, în minutul 29, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Gaz Metan Mediaş a egalat după doar un minut, prin Eric, care după o acţiune individuală l-a lobat pe portarul Mincă din 15 metri.

Oaspeţii au trecut din nou în avantaj pe tabela de marcaj, în minutul 36, datorită unui gol înscris de Hora cu un şut din careu, după o centrare de pe partea stângă a lui Nicoară.

Pârvulescu a restabilit egalitatea în minutul 60, cu un şut în diagonală, iar Eric a înscris golul victoriei gazdelor, în minutul 75, după un un-doi nu Bawab.

Gaz Metan Mediaş: 12. Pleşca - 3. Trtovac, 13. Akaki, 19. Lazăr (5. A. Muntean '46), 8. Buzea - 16. R. Zaharia, 15. Hoban - 18. Bawab (20. Roman '86), 27. Eric de Oliveira, 22. Pârvulescu - 9. Liţu (6. Bozeşan '76). Antrenor: Cristian Pustai.

CFR Cluj: 32. Mincă - 55. Nuno Diogo, 20. Cadu, 24. Rada, 23. Veloso - 28. E. Kone, 6. Mureşan (8. Kivuvu '71), 7. E. Dică (5. Sare '79), 11. Nicoară - 22. Hora, 85. Bud (29. Batin '65). Antrenor: Alin Minteuan.

Cartonaşe galbene: Trtovac '40 / Bud '32, Nicoară '47

Arbitri: Dragoş Istrate - Eduard Ungureanu, Marius Nicoară - Cătălin Busi

Observatori: Anton Heleşteanu, Alexandru Popescu

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, între care şi 50 de fani clujeni.