Ilie Sârbu: Băsescu e iresponsabil, se apropie de demenţă
19:21, 02 Dec. 2013
Liderul senatorilor PSD, Ilie Sârbu, a declarat, luni seară, că preşedntele Traian Băsescu "este iresponsabil, se apropie de demenţă", dar că trebuie să înţeleagă faptul că, "indiferent ce-ar face, popular n-o să mai fie niciodată decât dacă rămâne în Partidul Popular".