Ponta: Nu m-am legat de familia lui Băsescu, e nervos că ascunde ceva; are o faţă tipică de mincinos
19:43, 14 Nov. 2013
Premierul Victor Ponta afirmă că nu s-a legat de familia preşedintelui Traian Băsescu, aşa cum chiar acesta a procedat în vară cu bona şi copiii săi plecaţi în vacanţă, dar că nervozitatea preşedintelui confirmă că este "ceva necurat" în cazul achiziţiei terenului din Călăraşi.