Atac dur al lui Băsescu la liderii USL: S-au întors nervoşi din concediu. Şomajul e în creştere. E timpul ca Ponta să guverneze, nu să televizeze. REACŢIA premierului
18:32, 26 Aug. 2013
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, la Palatul Cotroceni, că liderii USL "s-au întors nervoşi din concediu" şi că are să le transmită lucruri grave acestora, că "şomajul este în creştere" şi că " românii se tem dacă îşi pierd sau nu locul de muncă", adăugând că "e timpul ca Victor Ponta să guverneze".