Ministerul Sănătăţii cere serviciilor de ambulanţă să alerteze echipajele pentru caniculă. RECOMANDĂRILE Ministerului privind alimentaţia şi expunerea la soare
15:42, 18 Iun. 2013
Ministerul Sănătăţii a cerut, marţi, serviciilor de ambulanţă să alerteze echipajele şi să le suplimenteze dacă va creşte numărul persoanelor afectate de caniculă, iar direcţiile de sănătate publică şi autorităţile locale trebuie să stabilească locurile unde pot fi amenajate puncte de asistenţă.