andreicu

Episcopul Andreicuţ: Toată perioada comunistă am fost hărţuit de Securitate

Episcopul de Alba, Andrei Andreicuţ, a declarat, luni, după două ore de audieri la CNSAS, că toată perioada comunistă a fost hărţuit de Securitate şi că a avut mult de pătimit, înaltul ierarh împărţind jurnaliştilor o carte din care a spus că vor afla despre el tot ce îi interesează.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da