ARTURO MURILLO

Fostul ministru de interne al Boliviei, deportat din SUA pentru corupție

Arturo Murillo, fost ministru de interne în guvernul interimar al lui Jeanine Áñez, a fost deportat din Statele Unite în Bolivia, unde este acuzat de corupție și de implicare în represiunea sângeroasă a protestelor din 2019, soldate cu zeci de morți.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da