boc profesori

Salariile profesorilor, majorate doar cu 17%; alte drepturi, eşalonate

Guvernul îşi menţine decizia de a asigura profesorilor salarii majorate doar cu 17%, conform legislaţiei în vigoare, şi de a eşalona la plată drepturile salariale suplimentare câştigate de aceştia în instanţă, deoarece nu îşi permite să renunţe la stabilitate economică, a declarat premierul Emil Boc.

Boc aminteşte că a cerut Finanţelor să achite profesorilor din Buzău salariile majorate cu 17%

Premierul Emil Boc a amintit, luni, că a solicitat Ministerului Finanţelor să achite profesorilor din Buzău salarii majorate cu 17%, conform legii în vigoare, pentru cadrele didactice care nu au încasat aceste drepturi, arătând de asemenea că nu pot fi acordate sporurile nelegale din contracte.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da