cod galben caniculă

ANM: Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade, iar disconfortul termic se accentuează

Municipiul București va traversa două zile cu vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).

Cod galben de caniculă, sâmbătă, în 21 de județe și în Capitală

Sâmbătă, 21 de județe și Capitala se află sub Cod galben de caniculă, cu temperaturi maxime de până la 38 de grade Celsius și disconfort termic ridicat, avertizează ANM.

Meteo. Cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat în patru județe

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, duminică dimineața, o avertizare de tip cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat, valabilă în patru județe din sudul Olteniei și în sud-vestul Munteniei.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da