Încă două persoane au murit din cauza virusului gripal. Numărul total al deceselor a ajuns la 39
14:29, 20 Feb. 2018
Institututul Naţional de Sănătate Publică (INSP) anunţă că au fost confirmate încă două decese cauzate de virusul gripal, fiind vorba despre două femei de 55 de ani şi respectiv 61 de ani, ambele nevaccinate şi având alte probleme de sănătate. Numărul total de decese în acest sezon a ajuns la 39.