digital health

Rogobete, discuții în Israel pentru implementarea digital health și managementul datelor

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat marți că România vizează implementarea inteligenței artificiale și a tehnologiilor de „digital health” în urma discuțiilor avute în Israel cu Benjamin Netanyahu.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da