erik verlinde

Un fizician olandez susţine că modul în care este înţeleasă gravitaţia ar trebui reinterpretat

Fizicienii folosesc termenul ,,entropie" pentru a descrie haosul dintr-un sistem, iar în Univers, entropia este întotdeauna în creştere, dar în fizică, cât şi în viaţa de zi cu zi, evenimentele tind să evolueze de la modul ordonat la cel dezordonat.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da