ministru externe iran

Iranul acuză România că a participat la „agresiunea” împotriva sa. Mesajul transmis de Ministerul de Externe de la Teheran

Ministerul de Externe al Iranului a lansat acuzații la adresa României și a altor state membre NATO, susținând că acestea au participat la ceea ce Teheranul numește „agresiunea americano-israeliană” împotriva Republicii Islamice.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da