norvegiene

Cultura din România primește peste 47 milioane de euro prin granturi norvegiene

Ministerul Culturii anunță miercuri că România va beneficia de o alocare de 47,5 milioane de euro prin granturile norvegiene.

România primește peste 500 de milioane de euro prin noile granturi SEE și norvegiene. Dragoș Pîslaru: „Este cea mai mare alocare primită vreodată”

România va beneficia de peste jumătate de miliard de euro prin noua perioadă de finanțare a Mecanismelor Financiare SEE și norvegian 2021-2028, a declarat ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru, la ceremonia de semnare a memorandumurilor de înțelegere cu statele donatoare.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da