otrăvire pacienți

Un anestezist din Franța este acuzat că a otrăvit intenționat 30 de pacienți

Frédéric Péchier, medic anestezist, a fost trimis în judecată la Besançon și riscă închisoare pe viață, fiind acuzat că a otrăvit 30 de pacienți între 2008 și 2017, dintre care 12 au murit, informează The Guardian.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da