pasajul pipera

Pasajul Pipera, inaugurat astăzi. Oprescu: N-am venit să fac poze, nu vreau cu panglici

Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a anunţat că traficul pe Pasajul Pipera va fi deschis luni, "într-o oră, două", după ce reprezentantul constructorului a dat asigurări că lucrările sunt finalizate 100% din punct de vedere rutier.

Oprescu: Pasajul Pipera, aproape 60% finalizat, sfârşitul de an ne va prinde cu lucrarea terminată

Primarul Capitalei, Sorin Oprescu, a declarat, vineri, că Pasajul Pipera este aproape 60% finalizat, marţi va începe aşezarea grinzilor peste bulevardul Barbu Văcărescu, întreaga lucrare, respectiv supralărgirea Şoselei Pipera şi pasajul denivelat, urmând să fie terminată până la sfârşitul anului.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da