preluare contol

Ministrul danez de Externe, după discuțiile cu SUA privind Groenlanda: Au decurs bine, dar amenințarea rămâne

Discuțiile inițiale dintre Danemarca, SUA și Groenlanda privind soarta insulei arctice „au decurs bine”, dar disputa nu s-a încheiat, a declarat, joi, ministrul danez de Externe, Lars Løkke Rasmussen.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da